29
Kwi

Garaż blaszany – jaka cena i gdzie kupić?

4profitcompl 0 comment
garaż blaszany - blaszak

Blaszak – dobra cena i trwałość w pakiecie

Decydując się na postawienie garażu najczęściej bierzemy pod uwagę trzy podstawowe czynniki: funkcjonalność, estetykę wykonania i cenę. Wielu z nas na hasło blaszak przychodzi do głowy wyłącznie szara, metaliczna budka. Należy porzucić to wyobrażenie, ponieważ aktualnie blaszane garaże zachwycają swoim wyglądem i stanowią rewelacyjną alternatywę murowanych konstrukcji, coraz częściej wybieraną przez Klientów.

Wygląd garaży blaszanych

Zacznijmy od powierzchownego kryterium, jakim jest wygląd. To naturalne, że chcemy, aby garaż wpisywał się w styl, w jakim wykonany jest dom i nie był dodatkiem, który oszpeca całą aranżację ogrodu. Dziś mamy do wyboru szeroki wachlarz propozycji – od garaży drewnopodobnych, po akrylowe, aż do tynkowanych. Blacha emaliowana akrylem, który imituje drewno jest jedną z najchętniej wybieranych opcji. Dzięki takim pokryciom garaże mogą wyglądać naprawdę estetycznie. Różnorodność wariantów kolorystycznych oraz struktur jest na tyle duża, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

garaż drewnopodobny blaszakCena i funkcjonalność blaszaków

Jednak wygląd to nie wszystko! W dzisiejszych czasach z każdej strony czekają na nas kolejne wydatki. Nic więc dziwnego, że dla większości Klientów istotnym wyznacznikiem jest cena. W tym miejscu warto zaznaczyć, że postawienie garażu blaszanego jest kilkukrotnie tańszym rozwiązaniem, aniżeli murowanego. Dzieje się tak ze względu na ceny materiałów potrzebnych do wykonania konstrukcji oraz cenę robocizny. Garaż murowany niesie za sobą dodatkowe koszty związane m.in. z zakupem pustaków, zużyciem dużej ilości wody oraz prądu. W przypadku blaszaka należy pokryć przede wszystkim koszty blachy, kątowników i śrub. A co z funkcjonalnością? Blaszak nie musi być wyłącznie schronieniem dla samochodu. Może pełnić także rolę schowka na narzędzia, czy też przestrzeni dla majsterkowicza.

Pozwolenie na budowę blaszaka

Co więcej, wybór blaszaka często determinują także formalności, a raczej ich brak. Garaże blaszane najczęściej nie wymagają pozwolenia na budowę, z kilkoma wyjątkami. Możliwość postawienia konstrukcji praktycznie „od ręki” jest dla wielu ogromną zaletą. Nikt nie chce bowiem tracić czasu na załatwianie kolejnych pism i czekanie w urzędowych kolejkach.

Ocieplenie garażu blaszanego

Jeżeli zdecydujemy się na postawienie blaszaka, stajemy również przed dylematem dotyczącym jego ocieplenia. Czy warto się na nie zdecydować? Nie jest to obowiązkowa opcja, lecz bardzo przydatna! Dni stają się coraz chłodniejsze, a ocieplenie ochroni nas przed wsiadaniem do wychłodzonego auta. W przypadku, gdy garaż służy jako warsztat, popołudniowe majsterkowanie z pewnością będzie przyjemniejsze w ciepłym miejscu. Jak to najczęściej wygląda? Fachowcy mogą zastosować metodę sandwich, która polega na umieszczeniu styropianu między blachami o grubości ok. 3 cm na ściany i 4 cm na dach. To jedynie przykładowe parametry, ponieważ istnieje możliwość użycia innych na zamówienie. Ponadto warto dodać, że konstrukcja garaży ocieplonych wykonywana jest z profili zamkniętych.

Jak widać, za wyborem garaży blaszanych stoi mnóstwo zalet. Są stosunkowo tanie, estetyczne oraz odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto ich wygląd można dopasować do własnego gustu. Oprócz tego, przy odpowiedniej ekipie profesjonalistów montaż jest szybki i trwały.

…………….

Marek Matuszek – blaszaki.com

4profitcomplCreative art